Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... raspuns notificare AA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

raspuns notificare AA

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca a primit cineva, pina acum, raspuns la notificarea prin care se refuza AA? Daca DA, s-a ajuns la o solutie agreata atit de banca cit si de client? Sau banca a propus, din nou, o varianta convenabila doar pentru ea?
Banca poate propune, dar dvs puteti negocia. Nu are relevanta cati debitori au primit raspuns la notificarile facute catre creditori, intrucat spetele difera semnificativ, precum si conditiile de creditare.
Eu am primit dar bineinteles ca mi-au dat de inteles ca eu sunt cea care nu am inteles corect prevederile OUG 50 #-o. Astazi voi merge la banca sa imi achit rata ca pana acum, voi depune o a 2-a contestatie si chiar voi incerca sa discut cu un consilier de credite(sau cum s-o numi!). Ne mai auzim.....
monica.voinea a scris:

Banca poate propune, dar dvs puteti negocia. Nu are relevanta cati debitori au primit raspuns la notificarile facute catre creditori, intrucat spetele difera semnificativ, precum si conditiile de creditare.

Ce sa propuna, ce sa negociezi ? =D>
Ai un contract, un cadru legislativ si atat. Nu se propune si nu se negociaza nimic. Trebuie sa se aplice legea.