avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... = ADMITERE INM 2008 =
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

= ADMITERE INM 2008 =

Se pare ca si anul acesta, ca si in anii trecuti, concursul se va desfasura in perioada august - septembrie.
Asteptam noutati !
Cel mai recent răspuns: ncostel , utilizator 22:43, 21 Septembrie 2008
Si la procedura civila nu inteleg de ce exceptia puterii lucrului judecat are prioritate fata de lipsa calitatii procesuale active? Nu ar trebui intai stabilit cadrul procesual pentru ca apoi sa se verifice puterea de lucru judecat? (Grila 38)
AlinaMihai a scris:

Si la procedura civila nu inteleg de ce exceptia puterii lucrului judecat are prioritate fata de lipsa calitatii procesuale active? Nu ar trebui intai stabilit cadrul procesual pentru ca apoi sa se verifice puterea de lucru judecat? (Grila 38)

aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu
dar ce parere aveti de grila cu termenul de gratie...caci in tabarca spunea clar ca nici in cazul hatararilor cu executie vremelnica nu se poate da termen de gratie
Exact, si la termenul de gratie nu mi s/a parut niciuna corecta, dar am pus oarecum la ghici si mi/a iesit corect.
se pare ca niciuna nu era corecta...de aceea eu voi contesta grila......poate am succes...am facut doar 77 asa ca m-ar ajuta ft mult....ma rog e bine totusi....din prima...
felicitari tuturor care au reusit sa treaca de 7
am vrut sa spun ca toate erau corecte ...adica niciuna gresita:">
Ultima modificare: Luni, 1 Septembrie 2008
blondutza_85, utilizator
dar despre cea cu suspendarea judecatii?ce zici?tot la procedura civila

Alte discuții în legătură

Urmatoarea proba de foc:logika nadia5 nadia5 Salut! felicitari celor admisi la prima proba=D> si eu am trecut cu bine de ea. urmatoarea grija este proba a doua, pt ca nu stiu exact cum se desfasoara, cat ... (vezi toată discuția)
Anunt inm - pretestare avand ca obiect un test de verificare a rationamentului logic ContSters119945 ContSters119945 Nu stiu daca a mai fost postat, asa ca imi cer scuze daca exista un alt post cu privire la anuntul facut de INM. Mai jos am sa postez extracte din ... (vezi toată discuția)
S-au afisat rezultatele pretestarii pt inm allyssa allyssa A participat cineva sa schimbam impresii? Eu am obtinut 70 puncte din 120 de intrebari. In ghidul lor zicea ca minim necesar sunt 30 din 100. E bine sau e ... (vezi toată discuția)