avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... = ADMITERE INM 2008 =
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

= ADMITERE INM 2008 =

Se pare ca si anul acesta, ca si in anii trecuti, concursul se va desfasura in perioada august - septembrie.
Asteptam noutati !
Cel mai recent răspuns: ncostel , utilizator 22:43, 21 Septembrie 2008
Corect, aceeasi intrebre mi/am pus/o si eu, care intervenient o fi, dar vazand ca nu mai ramanea nimic corect am optat pentru cea mai posibila dintre toate.
dupa cum am spus la mine e prima incercare...dar si mie mi s-a parut ,exact cum a spus colegul nostru, ca intrebarile au avut un grad mare de complexitate....adica parca totusi nu se compara cu cele de anul trecut care erau mai "la obiect" ca sa spun asa...cele de anul acesta parca te luau "pe ocolite"...ma rog ...mai spun totusi ca nu se compara rezolvatul grilelor la tine acasa cu rezolvatul in timpul examenelor...tensiunea e mare...si poate nu reusesti sa vezi lucrurile ft clar...si gresesti...asta e....e multa nedreptate,dupa parerea mea
=D>
Buna dimineata, tuturor!
Nu imi vine sa cred ca a trecut prima proba, de fapt cea mai grea.
Felicitari tuturor, si mai ales celor care au facut peste 70, caci de aici, cred eu, ca se vad cei care au invatat foarte mult.
Din experienta mea, nu e de mirare sa fie mici diferentele la punctajele obtinute de la un an la altul, caci de la 75 in sus deja e mult mai greu.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar in dimineata asta am foarte mari emotii!!
Am facut 81, dar nu stiu daca pot sa ma bucur inca, astept ziua de joi sa vad!!!
bun gasit tuturor !!! nu sant foarte incantat de grilele de anul acesta mai ales la civil dar asta e!!??
Felicitari tuturor si pt INM- nu fi dezamagit si incearca si la anul. Eu am trecut testul dar cu 72 raspunsuri corecte....#-o.... este a doua participare si e mai bine decat in 2007 cand am facut 64
vom vedea cati vom fi in faza a II-a ... succes tuturor in continuare=D>
PS. poate se mai modifica putin baremul dupa contestatii:sorry:
Bun gasit din nou!!
Am si eu o intrebare pentru cei care merg in faza urmatoare? Cum va pregatiti?
Mersi anticipat!!!

Alte discuții în legătură

Urmatoarea proba de foc:logika nadia5 nadia5 Salut! felicitari celor admisi la prima proba=D> si eu am trecut cu bine de ea. urmatoarea grija este proba a doua, pt ca nu stiu exact cum se desfasoara, cat ... (vezi toată discuția)
Anunt inm - pretestare avand ca obiect un test de verificare a rationamentului logic ContSters119945 ContSters119945 Nu stiu daca a mai fost postat, asa ca imi cer scuze daca exista un alt post cu privire la anuntul facut de INM. Mai jos am sa postez extracte din ... (vezi toată discuția)
S-au afisat rezultatele pretestarii pt inm allyssa allyssa A participat cineva sa schimbam impresii? Eu am obtinut 70 puncte din 120 de intrebari. In ghidul lor zicea ca minim necesar sunt 30 din 100. E bine sau e ... (vezi toată discuția)