Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... baza legala pentru promovarea din studii medii in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

baza legala pentru promovarea din studii medii in studii superioare

Care ar fi baza legala pentru promovarea din studii medii in studii superioare a personalului contractual dintr-o primarie , prin transormarea postului daca se schimba atributiile din fisa postului cu mai mult de 50%(ex post contractual arhivar cu studii medii aprobat in organigrama transformat in post contractual inspector gr.III -dupa transormare cum ar aparea in organigrama)?
Trebuie sa abolveti o institutie de invatamant superior pentru a deveni ofiter superior sau Academia de Politie
am inteles, multumesc