Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa forfetara
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa forfetara

am un srl ce l-am suspendat anu acesta pe o perioada de 3 ani nu a mai functionatde 5 ani am avut intrari 0 si iesiri 0 cu bilantu facut. Nu am avut bani sa o suspend pina acum 3 luni cind m-am imprumutat iar de bani pt achitarea impozitului forfetar nici nu poate fii vorba . ce mi se poate intimpla daca nu am bani sa il patesc?
- In cazul neplăţii la termen a impozitul minim, Fiscul va percepe automat majorări de întârziere de 0,1% pe zi calendaristică. Penalităţile vor fi calculate de la data scadenţei până la data plăţii sumei datorate