Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... notificare cesiune de creanta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

notificare cesiune de creanta

am primit o notificare de cesiune de creanta de la o banca prin care sunt instiintat ca un client al meu a cedat drepturile dintr-un contract incheiat cu mine la banca; notificarea este in dublu exemplar; sunt obligata sa-i formulez un raspuns sau este suficient sa-i trimit de aici incolo banii unde zice banca in notificare?
multumesc
din momentul primirii notificarii, creditorul dvs nu mai este cel vechi , ci cel pe care vi l-a instiintat fostul creditor.
Din acest moment orice plata pe care o efectuati trebuie sa o faceti in contul noului creditor. E bine de stiut ca daca din acest moment faceti o plata catre fostul creditor aceasta nu este valabila.