Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... \"Cerere Judiciara\"
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

"Cerere Judiciara"

Buna seara!
Astazi fratele meu a avut recurs pe o prelungire de mandat,care a fost respins dar ni s-a spus ca poate depune in aceeasta seara o cerere judiciara,nu stiu sigur cum se numeste.As dori si eu sa stiu ce consta aceasta cerere.
Va multumec!
cumva eliberare sub control judiciar?
este posibil nu am inteles bine sa fiu corecta fata de dumneavoastra din cauza emotiilor si a stresului,ce am inteles bine si fara sa ma insel este ca se poate depune de inculpat o cerere in aceasta seara dupa ce i sa dat raspunsul recursului,ce fel de cerere nu stiu.Va multumesc!
poate sa faca o cerere de inlocuire a masurii de arest preventiv cu obligatia de a nu parasi localitatea.temeiul cererii este art 139 cod procedura penala.
athe a scris:

poate sa faca o cerere de inlocuire a masurii de arest preventiv cu obligatia de a nu parasi localitatea.temeiul cererii este art 139 cod procedura penala.

Va multumesc din suflet
mult succes!