Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ajutor de incalzire
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ajutor de incalzire

dac am un tractorU650 ,o combina o masina dacia ,mai beneficiez de ajutorul de incalzire,caci oricum iarna nu am activitate cu ele,deci nici venit
Nu mai beneficiati.

Av. Adrian Albu
Nu va incadrati in limitele legal prevazute
Familiile si persoanele singure care au in proprietate cel putin unul din bunurile cuprinse in lista de mail jos, nu beneficiaza de ajutor pentru incalzirea locuintei in 2010-2011.
BUNURI IMOBILE:
Cladiri sau alte spatii locative in afara locuintei de domiciliu sau alte imobile aflate in proprietate cu exceptia locuintei de domiciliu

BUNURI MOBILE:
1. mijloace de transport: autoturisme cu capacitate cilindrica mai mare de 1600 cmc, autoutilitare, autocamioane de orice fel si remorci, salupe, barci cu motor, scutere de apa, iahturi, autobuze, microbuze;

2. utilaje agricole: tractor, combina autopropulsata;

3. utilaje de prelucrare agricola: presa de ulei, moara de cereale;

4. utilaje de prelucrat lemnul: gater, drujba sau alte utilaje de prelucrat lemnul actionate hidraulic, mecanic sau electric;

5. depozite bancare de peste 3000 lei

CATEGORII DE ANIMALE SI PASARI:

1. peste 3 bovine

2. peste 5 porcine

3. peste 20 ovine si caprine

4. peste 15 familii de albine

Acum socotiti singur daca puteti beneficia.
va multumesc