Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii prima/ajutor de insuratoare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

prima/ajutor de insuratoare

Buna dimineata,

Am si eu o intrebare: avem un coleg care se va casatori, exista cumva o prima sau un ajutor pentru asemenea cazuri, ceva neimpozabil?
Multumesc
Conform art. 61 din CCMUN 2007-2010, salariatii au dreptul la zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie (de ex. casatoria salariatului - 5 zile).