Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale este obligatoriu????
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

este obligatoriu????

Suntem un SRL si am dori si stim daca este in vigoarea legea care ne obliga sa echipam cu cauciucuri de iarna toate masinilepe care le detinem??????
Nu a intrat inca in vigoare, din cate stiu eu.
Daca se va intampla asa, este obligatoriu si nu are legatura cu Societatea Comerciala. Se urmareste instituirea acestei obligatii pentru toti proprietarii, persoane fizice sau juridice.

succes
av. Ileana Schwarz
Deocamdata e in stadiul de proiect:
www.avocatnet.ro/content/art...
Multumesc pt raspunsuri. Noi ca societate avem multe masini pt transport si nu am vrea sa luam vreo amenda
Deocamdata nu...dar peste doua saptamani, conform afirmatiilor doamnei ministru a Transporturilor si Infrastructurii, Anca Boagiu, da (se va aproba/publica o ordonanta de urgenta ce va prevede/reglementa aceasta obligatie). (Sursa:www.gandul.info).