Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere succesiune

Cine redacteaza o intampinare ? Care sunt urmatorii pasi de urmat ? Pot beneficia de avocat din oficiu ? Cum procedez ?
1. Paratul o face.
2.Da daca intruniti prevederile Codului de procedura civilasi va adresati Baroului din localitatea respectiva.
Puteti beneficia de ajutor public judiciar pt plata onorariilor de avocat expert si scutirea de plata taxei de timbru sau reducerea acestei taxe, fiind vorba de o cauza civila. Pentru asta trebuie sa aveti venituri mai mici 400, respectiv 800 lei, conf OG 51
Astfel de cereri se resping la modul covarsitor.
Daca aveti bunavointa puteti gasi un avocat pe care sa il platiti cat sa va permiteti.
Doar sa cautati...