avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1092 soluții astăzi

Creștem împreună! Datorită vouă, comunitatea avocatnet.ro a înregistrat 12,8 milioane de vizite în primele 7 luni din 2025.

Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2008
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2008

Buna seara. Am si eu o nelamurire.
Este adevarat ca la urmatorul concurs de admitere in Barou, va fi un numar de locuri, sau se va desfasura ca pana acum?
Ultima modificare: Duminică, 17 Februarie 2008
Roxana Roxana, Consilier juridic
va rog sa imi spuneti si mie daca adeverinta voastra de la psihiatru avea timbru fiscal sau ceva? eu mi.am luat de la mindcare o adeverinta..o clinica particulara si..am auzit din alte parti cum ar fi necesara o adeverinta cu timbru fiscal..dar eu tiu ca acela este pentru notari...deci..cei care ati depus dosarele..au fost probleme? va multumesc mult
am sunat acum la barou si mi-au sp ca taxa se plateste dupa 12 nov-20 nov....si....exam scrise la universit Transilvania corp c!vezi ce-ti spun si tie si anunta-ma!! mai e ceva....unde anume e corpul c???????
mai...nu se plateste sus la etajul 5 taxa aia?..si nu este de 833 lei? despre ce taxa mai vorbiti voi??? sau nu am citit eu bine pe site?
yx32_angel a scris:

va rog sa imi spuneti si mie daca adeverinta voastra de la psihiatru avea timbru fiscal sau ceva? eu mi.am luat de la mindcare o adeverinta..o clinica particulara si..am auzit din alte parti cum ar fi necesara o adeverinta cu timbru fiscal..dar eu tiu ca acela este pentru notari...deci..cei care ati depus dosarele..au fost probleme? va multumesc mult


e suficienta o adeverinta, insa se accepta si cu timbru fiscal.
a platit cineva cu OP din banca taxa?

Alte discuții în legătură

Admitere in avocatura 2008 dalela23 dalela23 am dat si anul trecut examen dar am picat#-o din pacate. anul asta vreau sa dau din nou (am dat la baroul tulcea). am vazut la cineva anul trecut niste ... (vezi toată discuția)
Subiecte barou 2008 ContSters56305 ContSters56305 Eu cred ca ar fi mai bine pentru noi, cei care dorim sa sustinem examenul de admitere in profesia de avocat sa comparam subiectele intre noi. Eu consider ca ar ... (vezi toată discuția)
Admitere baroul prahova ContSters43587 ContSters43587 Sunt interesat sa stiu cam cum s-a desfasurat anul trecut examenul de primire la Baroul Prahova. Mai precis as vrea sa stiu cat de greu a fost si daca s-a ... (vezi toată discuția)