Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor de noapte

Salut!....Sunt politist si am programul de lucru 8 ore pe zi...Temporar (de 1-2-3 ori pe saptamana) sunt nevoit sa lucrez si noaptea in intervalul orar 22-06 in functie de cerintele operative...Numarul de ore lucrat in aceasta perioada difera...poate fi o ora sau toate.....Ma intereseaza daca as putea beneficia de spor de noapte pentru noptile in care am mai mult de 3 ore lucrate intre 22-06, in conditiile in care intr-o luna pot avea doar o noapte lucrata sau pot avea 20.....
Multumesc...
da ar trebui sa beneficiati de spor de noapte.