Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... criterii concurs
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

criterii concurs

Întrucât criteriile stabilite in anuntul privind scoaterea la concurs a unui post de secretar oras , publicate pe saitul anfp-ului nu conţine şi faptul că persoana care concureaza trebuie sa faca dovada ca a absolvit studii de masterat in domeniul stiintelor adm, manageriale etc. , nu este inafara prevederilor legale ?
Din câte stiu aceste conditii sunt obligatorii pentru ocuparea unui post de conducere intr-o primarie de oraş . Se admite si situatia aceasta asa din start. Ce este de făcut ?
deci,

am ajuns la un punct comun..trebuia si in monitorul ofic.Ce se face in cazul acesta.Ce repercusiuni pot fi in acest caz pt ca nu s-a resp procedura?