avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cum pot sa imi vand picturile?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cum pot sa imi vand picturile?

Pentru a-mi vinde tablourile pictate de mine intr-un targ de ex. De ce am nevoie ca baza legala?Nu sunt un pictor consacrat adica cu studii superioare in domeniul artei, dar sunt creatiile mele.Cum le pot vinde?
Cel mai recent răspuns: praporgescu , utilizator 13:32, 17 Noiembrie 2010
in regim de consignatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pictor,cum sa vand tablouri?? principessa60 principessa60 buna ziua.imi place sa pictez,si m-am gandit sa imbin utilul cu placutul.Vreau sa vand tablourile pe care le fac dar nu stiu cum si unde.Trebuie sa infiintez ... (vezi toată discuția)
Infiintare galerie de arta galerieArta galerieArta Buna ziua, vreau sa va intreb cum pot eu, ca persoana fizica, sa imi deschid o galerie de arta in care sa imi pot vinde tablourile mele si ale altor artisti ... (vezi toată discuția)
Pfa poate organiza un targ? madazug madazug Buna ziua, Doresc sa organizez un targ de mestesuguri, si ma intereseaza care ar fi baza legala obligatorice pentru a putea face acest ;lucru. Ma mai ... (vezi toată discuția)