avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumul de functii

in organigrama unitatii este prevazut : 1 birou hidrotehnic flota 2 compartiment asigurare calitate mediu,sanatate si securitate in munca .
deoarece colegul care era sef birou hidrotehnic flota a iesit la pensie am fost mutat de la compartimentul asigurare calitate mediu si SSM prin decizie ca sef birou hidrotehnic flota si reparatii dar si responsabil al compartimentului asigurare calitate mediu cu salariu de sef birou (salariu ce il avea colegul ce a iesit la pensie)
Nu ar trebui sa se adauge la salariu un procent pentru cumul de functii fiind prevazute dinstinct in organigrama?
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 04:25, 18 Noiembrie 2010
Ca sa existe cumul de functii ar trebui sa le exercitati i n baza a doua contracte de munca diferitem insa daca aveti si atributii pentru vechea functie puteti negocia un spor la salariu cu angajatorul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumul de functii roiban roiban sunt angajat pe post de tehnician la compartimentul de sanatate si securitate in munca si asigurare calitate mediu. un coleg, sef birou hidrotehnic este in ... (vezi toată discuția)
Razbunare primar? MERKAT MERKAT Buna ziua,va prezint o situatie intalnita intr-o institutie publica locala cu edil PDL-ist. E vorba de persoana mea care in luna ianuarie 2010, ocupa o ... (vezi toată discuția)
Sef compartiment vs birou- procent spor liliuscha liliuscha In cadrul unitatii in care activez ca Sef Birou Statistica si Informatica Medicala (5 salariati+1sef) s-a decis schimbarea structurii in Compartiment ... (vezi toată discuția)