Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intoarcerea din concediul de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intoarcerea din concediul de maternitate

Buna ziua ,

Luna viitoare termin concediul de maternitate de 2 ani si doresc sa ma intorc la servici.. Va rog sa-mi spuneti daca am de facut vreun demers catre Primarie sau Directia Muncii in acest sens ,

Va multumesc.
Doar sa-i anuntati , daca vreti .......ei oricum stiu cand vi se termina concediul pentru ingrijire copil
Trebuie sa faceti o adresa catre societatea de unde ati plecat prin care ii informati ca doriti sa va reluati activitatea incepand cu data de ...
Nu aveti obligatia sa anuntati Primaria sau Directia muncii.
Va multumesc