Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt calificat

As dori sa ma lamureasca cineva,daca se poate :
''Decizia penală nr.758 Respinge recursul peste termen declarat de recurenta condamnată Guguci Florica. Obligă recurenta la 140 lei cheltuieli judiciare statului din care 100 lei onorariu avocat oficiu. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică.'':stunned:
s-a admis exceptia tardivitatii recursului in sensul ca cererea de recurs a fost depusa peste termenul legal. de asemenea cel care a avut calitatea de recurent e obligat sa plateasca catre stat suma respectiva.
Recurenta a formulat recurs ,care nu a fost admis de catre ionstanta
Mai mult ,instanta de judecata,a obligat recurenta la plata sumei de 140 lei cheltuieli judiciare
Va revine obligatia sa respectati hotararea instantei si sa achitati suma dispusa
Adica Guguci Florica nu s-a incadrat in termenul legal pentru a putea beneficia de recurs.
Ramane condamnata.
pt cat timp?!:stunned:
Trebuie sa citesti si sa postezi tot documentul, nu doar fragmente.