Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... tata i-a donat apartamentul fratelui meu fara sa ma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

tata i-a donat apartamentul fratelui meu fara sa ma despagubeasca

tata a donat apartamentul care i-a fost dat de stat penrtu ca avea o familie si copii , fratelui meu , se poate ataca in justitie , deoarece i-a fost dat tocmai pt ca avea copii si de aceea cred ca mi se cuvine si mie o parte
Suntem 3 frati iar parintii au fost divortati.Unul din frati nu si-a revendicat calitatea de mostenitor.Exista un termen limita pentru contestarea donatiei?Aici pe forum mi s-a spus ca este vorba de o perioada de 3 ani de zile.
3 ani de la decesul donatorului.