Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Urgent - Cerere de precizare depusa la instanta la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Urgent - Cerere de precizare depusa la instanta la termen de pronuntare, admisa

1. Este legal ca o cerere de precizare sa fie depusa la dosar, la un termen in care instanta a ramas in pronuntare ? Si asta dupa ce anterior au mai fost depuse numeroase alte cereri de precizare.

2. Este legal ca aceasta cerere depusa la un termen in care instanta a ramas in pronuntare sa fie si admisa de catre instanta ? :stunned:

As dori un raspuns argumentat legal va rog. Multumesc.
Krissia ., Alte profesii
asteptati mai intai comunicarea hotararii si apoi veti sti cu siguranta care au fost greselile instantei.
Am verificat inca o data. Scrie foarte clar "PRECIZARI".

Referitor la instanta : nu a luat in considerare obiectivele depuse de mine, mi-a respins nejustificat obiectiunile la raportul de expertiza contabila judiciara depuse in termen, fara a fi vazute de expert, fara a fi comunicate partilor si fara a fi discutate in prezenta partilor, si toate acestea din urma la un termen la care trebuia sa fie judecata doar cererea de recuzare a expertului contabil depusa de mine. Mentionez ca in dosar sunt 6 parti, iar la termenul respectiv au fost prezente doar 2, respectiv reclamanta prin avocat si un parat.
La termenul de judecata la care trebuia sa fie discutata cererea de recuzare a expertului, acesta nu a fost prezent, iar instanta nu a luat masura inlocuirii lui si nici alte masuri referitoare la neprezentarea acestuia in instanta ( aducere cu mandat, etc. ). Si culmea, ca sa fie cireasa pe tort, la acest termen a considerat sa ramana in pronuntare. :stunned:
Si totusi....nu-mi raspunde nimeni ? :(