Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce forma juridica pot alege ca si kinetoterapeut (pfi, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce forma juridica pot alege ca si kinetoterapeut (pfi, ii ,?) daca activitatea apartine de caen8690

Doresc sa fac masaj (relaxare, intretinere, reflexoterapie, terapeutic etc) , gimnastica (pt gravide, terapeutica , aquagym etc) si cursuri de educare prenatala Lamaze . Voi face un contract de colaborare cu un salon,dar mentiunea este ca doresc��sa pot lucra si la domiciliul pacientului sau pentru aquagym sa inchiriez un bazin unde sa desfasor activitatea . Detin drept de libera practica, iar acum vreau sa stiu ce forma de organizare juridica sa aleg (PFI, II etc) care sa imi dea dreptul sa desfasor activitatea descrisa mai sus????
Sunt kinetoterapeut , instructor de inot ,salvamar si educator prenatal Lamaze.
Va rog ajutati-ma fiindca peste tot unde am mers ( Registrul comertului, finante, dsp, colegiul medicilor) am auzit 1000 de variante contradictorii , iar in final eram trimisa de la unii la altii .
Multumesc anticipat
Cel mai indicat este sa va faceti PFA cu codul 8690. Trebuie doar sa aveti ceva diploma sau atestat profesional pentru a putea sa va inregistrati la registrul comertului. Detalii infiintare aici:
[ link extern ]