avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

Societate comerciala, 22 de angajati
Am nevoie de contract colectiv de munca?
In ce conditii am nevoie de un contract colectiv de munca?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: rosu gheorghe , utilizator 17:38, 29 Noiembrie 2010
Am inteles, dar in acest caz este obligat sa respecte contractul colectiv la nivel national, nu ?
Ultima modificare: Luni, 29 Noiembrie 2010
Popa Adrian, Contabil
Daca la nivel de angajator nu exista contract colectiv de munca se vor respecta clauzele minime ale contractelor de nivel superior.
A) contract la nivel de grup de angajatori- daca exista; daca nu:
B) contract la nivel de ramura -daca exista; daca nu:
C) contract la nivel national
Oricum la mine nu se tine cont de nimic si nimeni nu le face nimic.
Ultima modificare: Luni, 29 Noiembrie 2010
rosu gheorghe, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca ContSters147374 ContSters147374 Daca o societate cu mai mult de 21 de angajati nu are contract colectic de munca, este obligata sa respecte conditiile minime din contractul colectiv de ... (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca caniculesei caniculesei va rog, daca poate sa-mi spuna cineva daca la un SRL este obligatoriu contractul colectiv de munca. Multumesc! (vezi toată discuția)
Obligativitate contract colectiv de munca la nivel de societate floriceld floriceld Doresc sa stiu daca este obligatoriu ca o societate comerciala cu 500 de angajati este obligata prin lege sa aiba Contract colectiv de munca. Daca da, va rog ... (vezi toată discuția)