Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

Societate comerciala, 22 de angajati
Am nevoie de contract colectiv de munca?
In ce conditii am nevoie de un contract colectiv de munca?

Va multumesc!
Am inteles, dar in acest caz este obligat sa respecte contractul colectiv la nivel national, nu ?
Popa Adrian, Contabil
Daca la nivel de angajator nu exista contract colectiv de munca se vor respecta clauzele minime ale contractelor de nivel superior.
A) contract la nivel de grup de angajatori- daca exista; daca nu:
B) contract la nivel de ramura -daca exista; daca nu:
C) contract la nivel national
Oricum la mine nu se tine cont de nimic si nimeni nu le face nimic.
rosu gheorghe, utilizator