Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... penalitati la o asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

penalitati la o asociatie de proprietari

buna, tuturor! am o asociatie de proprietari unde domnul administrator pentru neplata la scadenta a calculat penalitati de 0,2%pe zi intarziere(cf.aga), dar in acelasi timp a impartit facturile de majorari de la furnizorii de utilitati la nr.de persoane restante. intrebare :
poti cumula aceste penalitati?(mai intra sub incidenta art.49 din lg 230/2007, sau ce articol prevede si facturile de penalitati de la furnizori?domnul administrator a facut un calcul de m-a dat pe spate, pentru ca nr.de persoane restante a ramas la latitudinea lui.multumesc
multumesc mult!