Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... desfacerea casatoriei din vina exclusiva a paratului?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

desfacerea casatoriei din vina exclusiva a paratului?

in acest moment am primit o copie a cererii de desfacere a casatoriei incheiate in urma cu 20 ani si in urma careia au rezultat doi copii, unul de 19 ani iar celalalt de 17 ani, din vina exclusiva a mea(sotz infidel)...#-o INTREBARE: Care sunt actele care le pot depune in intampinarepana la data in care treb sa ma prezint in fata Instantei de Judecata, avand in vedere ca :-1) cere desfacerea casatoriei din vina exclusiva a mea ....
2)- enumera cateva motive care nu sunt adevarate...
3)- solicita incredintarea minorului spre crestere si educare
Depinde de ceea ce doriti...Depuneti intampinare in care va precizati punctul de vedere;

-daca sunteti de acord cu desfacerea casatoriei din vina dvs;
-daca sunteti de acord cu incredintarea minorului spre crestere si educare sotiei dvs;
etc
Temei legal:art-115-118 cod proced.civila
andymaurul
faceti si cerere reconventionala unde sa solicitati desfacerea casatoriei din culpa comuna.solicitati proba cu martori si acte.
buna seara.

athe a scris:

faceti si cerere reconventionala unde sa solicitati desfacerea casatoriei din culpa comuna.solicitati proba cu martori si acte.

Dna av. acest domn este acuzat de infidelitate ca principala motivatie a divortului. (sotz infidel)... .

" Ce martori si acte "poate aduce-prezenta dinsul in aparare.
Asta este intrebarea utilizatorului la care asteapta raspuns si cu siguranta nu numai el.