Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Poker online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Poker online

Buna seara,
As dori sa stiu daca este legal sa joci poker online pe un site care nu este din Romania dar este in UE.Am citit pe un alt forum ceva despre Legea 246/2010 dar neavand cunostinte juridice nu o inteleg.
Va multumesc anticipat.
Conform articolului de mai jos, aceasta activitate nu este legala, fiind chiar pedepsita cu inchisarea.

[ link extern ]

Are cineva idee daca este legal sau nu? Iar daca nu este legal, cum as putea face pentru a utiliza aceste site-uri, dar fara a intra in conflict cu legea?

Multumesc!