Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfintare de post abuziv
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfintare de post abuziv

Inspector de securitatea si sanatatea in munca poate sa fie desfintat postul fara sa ii fie preluate sarcinile de alta functie. mentionez ca nu sunt alte persoane cu aceasta specializare necesara congorm legii
Cum poate fi combatuta o astfel de decizie? ce acte trebuie sa o insoteasca la desfintarea unui post
cornel_6, utilizator
buna,
chiar acum mi am facut si eu un cont:) si pentru mine exista acest risc...
Orice modificare a contractului individual de munca presupune instiintarea prealabila si acordul salariatului, exceptie fac sanctiunea disciplinara si desfiintarea postului.