Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen 4719
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen 4719

am cod caen 4719 magazin cu vanzare predominanta in magazine nespecializate de produse nealimentare. intrebarea mea ar fi daca pot sa comercializez ceaiuri, creme, tincturi, sampoane, si vitamine (ceva de genu magazinelor naturiste ) Va rog sa-mi dati raspuns cat puteti de repede.
Va multumesc
Da, este posibila comercializarea acestor produse... Codul respectiv se refera la comercializarea produselor nealimentare .. cremele , sampoanle , tincturile, vitamele etc intra in categoria produselor nealimentare.
Pentru desfasurarea unei activitati de magazin produse naturiste va trebuie autorizata activitatea cod CAEN 4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Am infiintat de curand acest tip de magazin si la ORC mi-a inscris activitatea cu acest cod.