avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen 4719
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen 4719

am cod caen 4719 magazin cu vanzare predominanta in magazine nespecializate de produse nealimentare. intrebarea mea ar fi daca pot sa comercializez ceaiuri, creme, tincturi, sampoane, si vitamine (ceva de genu magazinelor naturiste ) Va rog sa-mi dati raspuns cat puteti de repede.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Marcel Mihalache , Avocat 12:22, 25 Decembrie 2010
Da, este posibila comercializarea acestor produse... Codul respectiv se refera la comercializarea produselor nealimentare .. cremele , sampoanle , tincturile, vitamele etc intra in categoria produselor nealimentare.
Pentru desfasurarea unei activitati de magazin produse naturiste va trebuie autorizata activitatea cod CAEN 4618 Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Am infiintat de curand acest tip de magazin si la ORC mi-a inscris activitatea cu acest cod.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen produse cosmetice ROXANA1991 ROXANA1991 Buna ziua, Am ca si domeniu principal de activitate 9602- Coafura si alte activitati de infrumusetare, iar ca si domenii secundare am codurile: 4619- ... (vezi toată discuția)
Coduri caen produse gen plafar danmarianpopescu danmarianpopescu Ce coduri CAEN trebuiesc puse pentru un magazin gen plafar(ceaiuri, remedii, tincturi,etc.)Din cate am vazut difera de la judet la judet. (vezi toată discuția)
Cod caen 4719 ardeleandani ardeleandani buna ziua . suntem un magazin de cadouri avem cod caen 4719 vream sa stiu daca este nevoie sa cer si al caen pt comercializarea de alimente ( ciocolata ) si ... (vezi toată discuția)