Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... stie cineva daca atunci cand te extradeaza la pedeapsa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

stie cineva daca atunci cand te extradeaza la pedeapsa ti se mai adauga ceva???

stie cineva daca atunci cand te extradeaza ti se mai adauga ceva la pedeapsa??????
extradarea in sine nu presupune marirea pedepsei sau diminuarea ei. este o masura prin care infractorul fie a fost judecat la locul faptei si s-a decis ispasirea pedepsei in tara de origine, fie a fost judecat si condamnat in tara natala si s-a sustras urmaririi penale, drept pentru care, cand a fost gasit de autoritatile respective este trimis (extradat) pentru executarea pedepsei.
NIMIC ! Ba chiar ti se scade din pedeapsa perioada in care ai fost arestat acolo - pina la data expulzarii
Da, nu se adauga nimic la pedeapsa aplicata anterior.