Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale De azi nu se mai plateste RECODIFICAREA..ce facem pt ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

De azi nu se mai plateste RECODIFICAREA..ce facem pt cei care au platit deja????!!1

De azi nu se mai plateste RECODIFICAREA..ce facem pt cei care au platit deja????!!
Aici aveti formularul cod: 11-10-169
[ link extern ]
In anii '70,'80 auzeam ca SUA este tara tuturor posibilitatilor.Astazi,Romania a devenit tara tuturor posibilitatilor.ORICE este posibil.Solutii exista,dar nu exista finalitatea lor.Stati sa vedeti finalitatea recuperarii taxei de prima inmatriculare si apoi mai vorbim.
Traim in Romania si asta e de-ajuns !
Mai trebuie act constitutiv actualizat pe langa formularul cod: 11-10-169, sau e suficient depunerea formularului ?
eu.ro.lex a scris:

In anii '70,'80 auzeam ca SUA este tara tuturor posibilitatilor.Astazi,Romania a devenit tara tuturor posibilitatilor.ORICE este posibil.Solutii exista,dar nu exista finalitatea lor.Stati sa vedeti finalitatea recuperarii taxei de prima inmatriculare si apoi mai vorbim.
Traim in Romania si asta e de-ajuns !

Art. 8. - (1) Cererile de actualizare a obiectului de activitate depuse la oficiile registrului comerţului de pe lângă tribunale până la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri se soluţionează potrivit procedurilor în vigoare la data depunerii

Nicio lege nu este aplicabila retroactiv. Ce a papat lupul ..........X-(:wave:
ContSters42967, utilizator
av_bobic a scris:
Mai trebuie act constitutiv actualizat pe langa formularul cod: 11-10-169, sau e suficient depunerea formularului ?

Nu e obligatorie depunerea actului actualizat.