Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu fara salariu si fisa de lichidare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu fara salariu si fisa de lichidare

Am lucrat intr- o unitate bugetara de stat.Am facut cerere sa mi iau concediu fara salariu pe o perioada de 1 (unu) an, sa ajut fata care are un baiat in cl.a 2a.Cererea mi a fost respinsa, m-au obligat sa mi dau demisia si pe deasupra nu vor sa mi dea foaia de lichidare.Fata de intreprinderea unde am lucrat nu am nici o datorie financiara.Mi s a spus, ca Fisa de lichidare sta la intreprindere.Dupa cate stiu eu, fisa de lichidare sta la fostul angajat.Daca doresc sa ma angajez in alta parte, fara aceasta foaie de lichidare nu te poti angaja.Doresc un raspuns din partea dvs.Va multumesc.
Fisa de lichidare se intocmeste in doua exemplare,unul ramane la societate,unul vi se inmaneaza Dvs. semnat,stampilat si cu numar de inregistrare .
Puteti sa faceti sesizare la I.T.M.