Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plata facuta eronat in alt cont
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plata facuta eronat in alt cont

Buna ziua!
Va rog cum e corect sa se inregistreze: s-a facut o plata din banca dar nu unde trebuia #-o, suma ne-a fost returnata in aceiasi luna, cum e cel mai corect sa se inregistreze in contabilitate?

Multumiri!
Pentru evidentierea operatiunii eronat efectuate se poate inregistra plata facuta in debitori cu incasarea ei tot acolo .
461 SAU 473 ?