Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Imi pot pierde locuinta de serviciu?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Imi pot pierde locuinta de serviciu?

AS VREA SA STIU DACA IN CAZUL IN CARE PLEC DE LA SERVICIU SAU SUNT DAT AFARA IMI POT PIERDE DREPTUL DE A LOCUI IN CONTINUARE IN LOCUINTA DE SERVICIU
in general locuinta de serviciu este legata de existenta unui raport de munca cu cel care detine sau plateste respectiva locuinta. deci orice incetare a raportului de munca va determina pierderea dreptului a utiliza locuinta de serviciu, indiferent ca este demisie sau concediere
NOI LUCRAM AMANDOI IN ACEEASI INSTITUTIE. SE POATE SCHIMBA TITULARUL CONTRACTULUI DE INCHIRIERE DE LA SOTUL MEU LA MINE
daca intruniti conditiile pt care vi s-ar putea atribui locuinta de servici, depuneti cerere pt a prelua acel contract