avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... EXEPERTIZA EVALUARE BUNURI COMUNE?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

EXEPERTIZA EVALUARE BUNURI COMUNE?

Se face numai daca una dintre parti cere acest lucru? nu mai inteleg absolut nimic instanta ieri a dat pronuntare in incheiere la procesul meu de partaj fara expertiza imobilelor. S-a schimbat ceva in lege?nu se mai face decat la cerere?
Cel mai recent răspuns: raluca32 , utilizator 20:48, 14 Ianuarie 2011
Multumesc, doamna avocat pentru informatii si eu care credeam ca am scapat.
El a inchiriat bunurile imobile amndoua fara acordul meu si eu nu vad nici un ban vreau sa incasez si eu bani de acolo si daca s elungeste asa o sa astept mult si bine sau pot face proces penal?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj SLAMA CRISTINA SLAMA CRISTINA CCARE SUNT ETAPELE UNUI PARTAJ? (vezi toată discuția)
Succesiune - respingerea cererii de efectuare a unei expertize lolo0112 lolo0112 buna ziua. am fost chemat in judecata pt [u]stabilirea masei succesorale, a mostenitorilor si intabularea in cf a drepturilor de proprietate[/u] , in cotele ... (vezi toată discuția)
Partaj in urma parasirii domiciliului azi112010 azi112010 Buna ziua, Situatia este urmatoarea: el a parasit domiciliul in 2010, fara niciun motiv...Eu am introdus cererea de divort in 2010, divortul s-a solutionat, ... (vezi toată discuția)