Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 221?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 221?

sunt traducator autorizat. depun 221 sau 220? multumesc pentru raspuns
I N S T R U C Ț I U N I
de completare a formularului 221 „Declarație privind veniturile din activități agricole —
impunere pe norme de venit”,
Declarația se completează și se depune de către persoanele
fizice care realizează venituri în bani și/sau în natură provenind
din cultivarea și valorificarea florilor, legumelor și zarzavaturilor
în sere și solarii special destinate acestor scopuri.......... nu cred ca este cazul la dvs.

Dvs depuneti 220. Cititi instructiuni aici
[ link extern ]
Olimpiu DRUȚĂ - Cabinet de Avocat, Avocat