avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... declaratia 221?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

declaratia 221?

sunt traducator autorizat. depun 221 sau 220? multumesc pentru raspuns
I N S T R U C Ț I U N I
de completare a formularului 221 „Declarație privind veniturile din activități agricole —
impunere pe norme de venit”,
Declarația se completează și se depune de către persoanele
fizice care realizează venituri în bani și/sau în natură provenind
din cultivarea și valorificarea florilor, legumelor și zarzavaturilor
în sere și solarii special destinate acestor scopuri.......... nu cred ca este cazul la dvs.


Dvs depuneti 220. Cititi instructiuni aici
[ link extern ]
[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Ianuarie 2011
Olimpiu DRUȚĂ - Cabinet de Avocat, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pfa adriana r adriana r Buna ziua, Sunt PFA, traducator autorizat. As dori sa stiu care este termenul depunerii acelei declaratii referitoare la venit la fisc. Si as mai avea o ... (vezi toată discuția)
Formularul 220 sau 221? suciugeorgeta suciugeorgeta Sunt in mare dilema: am facut un pfa ,caen 9602,norma de venit. Stia, ca se depune 220 dar la administratie mi s-a dat sa completez 221,este corect?? (vezi toată discuția)
Depunere declaratie 200 miutaradu miutaradu mama mea are un hectar si jumatate de pamant la asociatie ,pe anul 2013 li s-a dat grau, ulei, boabe si o suma mica de bani , intrebare ea trebuie sa depuna ... (vezi toată discuția)