Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incadrare in grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incadrare in grad de handicap

am 42ani.Din 1997 sunt pensionar gr.II.(problome oncologice).Legal am dreptul si la pensie de handicap?multumesc!!!
1. Cred ca va referiti la indemnizatia pentru persoanele cu handicap.
2. Luati legatura cu APH sa vedeti daca va incadrati intr-un grad de handicap.