Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 recodificare
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

recodificare

cat dureaza de la depunerea cererii? mai trece pe la judecator?
in extrasul de registru apar si obiectele secundare recodificate?
- 3 zile lucratoare:
- recodificarea este de competenta directorului oficiului registrului comertului (nu mai trece pe la judecator);
-in extrasul de registru apar atat obiectul principal, cat si obiectele secundare, recodificate.
Buna ziua!
Cu totul, de la depunerea cererii pana la eliberare, dureaza 5 zile lucratoare.
Nu mai trece pe la judecator, este admisa cererea de catre directorul Oficiului registrului comertului.
Se recodifica toate odata, si cea principala, si cele secundare, asa ca in certificatul constatator vor aparea toate.
Costa 30 lei.
Este nevoie de cererea tip si certificatul de inregistrare in original.
Cu stima,
av. Silviu Serban
Exact, 3 zile, fara data depunerii si data eliberarii.
In extrasul de registru, care se solicita facultativ, apar toate codurile CAEN, cuprinse in actul constitutiv, recodificate.
Iar extrasul de registru, cu toata lista de coduri trebuie sa o introduci matale' frumusel in Actul contitutiv. Cand o sa mai vrei sa lucrezi ceva la respectiva firma, trebuie sa 'bagi' toata lista cu coduri.
E o munca destul de plictisitoare, dar se poate rezolva si altfel.