Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... diferenta dintre somer inregistrat la o firma privata ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

diferenta dintre somer inregistrat la o firma privata acreditata si somer neiregistrat: in cautarea unui loc de munca

va rog sa imi explicati care este
diferenta dintre somer inregistrat ( fara indeminizatie ) la o firma privata acreditata si somer neiregistrat la AJOFM- o persoana este in cautarea unui loc de munca si este inregistrat la o firma privata acreditata- fara indeminizatie ) are aceleasi atributii ca si AJOFM
va multumesc
vreau sa va intreb : un somer de lunga durata poate fi si o persoana in cautarea unui loc de munca , fara sa fie inregistrata la AJOFM sau alt furnizor, de peste 12 luni ??
poate fi incadrat in baza unei declaratii pe propria raspundere ???
someri de lunga durata cum pot fi depistati ?? ei pot fi inregistrati sau neiregistrati, pot fi persoane in cautarea unui loc de munca de peste 12 luni ??
va multumesc