Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cabinet consultanta in nutritie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cabinet consultanta in nutritie

As dori sa stiu cine poate deschide (si practica intr-) un cabinet de consultanta in nutritie :-/ - numai un medic specialist in diabet si boli de nutritie sau si un asistent cu specializarea in dietetica si nutritie? Singura referire legala pe care am putut-o gasi este Ordonanta Urgenta nr. 83 din 19/06/2000 privind organizarea si functionarea cabinetelor de libera practica pentru servicii publice conexe actului medical Monitorul Oficial nr. 291 din 06/27/2000. Unde ma pot adresa pt un raspuns exact?
Incercati la Directia de Sanatate Publica a judetului unde doriti sa profesati, din cate stiu eu, acolo se emit autorizatiile de functionare pentru cabinete medicale.