Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general microintreprindere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

microintreprindere

As vrea sa intreb la ce interval de timp trebuie depuse declaratiile de CAS, CASS, somaj pentru o microintreprindere cu 2 salariati? Societatea este infiintata in ianuarie 2011 si in vectorul fiscal a bifat:
- imp. pe venit 3%-trimestrial
- TVA-trimestrial
- declaratie asigurari sociale- trimestrial
- declaratie somaj - trimestrial
- declaratie sanatate - trimestrial
mai ales ca a intrat in vigoare acea declaratie unica !!?:((
Contributiile lunii ianuarie 2011 le declarati in D 112 lunar si plata se efectueaza tot lunar.
Nu se mai depun declaratii la Casa de Pensii.sanatate,somaj ,itm
Nu stiu ce declaratie 010 ati completat dvs.la ANAF dar singur nu era ultima versiune.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil