avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general microintreprindere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

microintreprindere

As vrea sa intreb la ce interval de timp trebuie depuse declaratiile de CAS, CASS, somaj pentru o microintreprindere cu 2 salariati? Societatea este infiintata in ianuarie 2011 si in vectorul fiscal a bifat:
- imp. pe venit 3%-trimestrial
- TVA-trimestrial
- declaratie asigurari sociale- trimestrial
- declaratie somaj - trimestrial
- declaratie sanatate - trimestrial
mai ales ca a intrat in vigoare acea declaratie unica !!?:((
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 16:04, 1 Februarie 2011
Contributiile lunii ianuarie 2011 le declarati in D 112 lunar si plata se efectueaza tot lunar.
Nu se mai depun declaratii la Casa de Pensii.sanatate,somaj ,itm
Nu stiu ce declaratie 010 ati completat dvs.la ANAF dar singur nu era ultima versiune.
Ultima modificare: Marți, 1 Februarie 2011
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cifra de afaceri thumper thumper Daca am o societate infiintata in 2005, microintreprindere, platit. de tva, in ian. 2007 am completat decl. 010 unde am bifat toate contributiile (imp., asig. ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma - microintreprindere monicaVna monicaVna Buna ziua Am mare nevoie de cateva sfaturi. Urmeaza sa infiintez o firma pentru magazin online , ce va fi microintreprindere ( indeplineste conditiile ... (vezi toată discuția)
Firma noua mefistos mefistos Imi puteti spune va rog daca pentru un site online ce presteaza servicii dedicate persoanelor juridice este necesar infiintarea unui SRL platitor de TVA? Daca ... (vezi toată discuția)