avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ITP - masina inmatriculata Bulgaria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ITP - masina inmatriculata Bulgaria

cum procedez cu itp unei masini inmatriculata in Bulgaria??trebuie facut numai in Bulgaria???
Cel mai recent răspuns: ContSters190801 , utilizator 00:50, 6 Februarie 2011
ITP -ul este obligatoriu de facut inainte de inmatriculare, deci in Romania.
Daca masina este inmatriculata in bulgaria ,numai la bulgari puteti face asta.
Daca doriti sa o inmatriculati in romania, trebuie ITP aici, daca ramane de bulgaria, atunci acolo.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte masina inmatriculata in bulgaria lili.ana lili.ana Buna seara, am o intrebare daca ma puteti ajuta. Am cumparat o masina din Bulgaria, am facut contract de vanzare cumparare la notar, apoi mi s-au predat ... (vezi toată discuția)
Itp facut in romania pentru masina inmatriculata in spania adrian_turea adrian_turea buna,am o masina inmatriculata in spania pe numele meu si as dori sa aflu daca pot sa-i fac itp-ul in romania si daca nu, in ce tara apropiata ma pot duce ... (vezi toată discuția)
Problema cu talonul masinii inmatriculata pe bulgaria nicoricimihaela nicoricimihaela Buna ziua. Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv. Am cumparat o masina inmatriculata pe Bulgaria. Am hotarat sa o inmatriculez pe Romania.Am demarat toate ... (vezi toată discuția)