Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ITP - masina inmatriculata Bulgaria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ITP - masina inmatriculata Bulgaria

cum procedez cu itp unei masini inmatriculata in Bulgaria??trebuie facut numai in Bulgaria???
ITP -ul este obligatoriu de facut inainte de inmatriculare, deci in Romania.
Daca masina este inmatriculata in bulgaria ,numai la bulgari puteti face asta.
Daca doriti sa o inmatriculati in romania, trebuie ITP aici, daca ramane de bulgaria, atunci acolo.