avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat digital depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat digital depunere declaratii

Buna tuturor.

Stie cineva cat costa toata procedura si intocmai un certificat digital pentru depunerea declaratiei on-line (e vorba de firma si de declaratia ANAF d112) pe 1 an de zile?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: giv , utilizator 13:30, 23 Iunie 2011
buna seara,
legat de acest subiect depunere declaratii cu certificat digital,vreau sa va intreb : care este ultima luna (ca si raportare de declaratii -) in care putem merge pe depunere clasica ?(ghiseu....)
deci declaratiile aferente carei luni le pot depune inca la ghiseu ?
Nu mai puteti depune Declaratia unica 112 decat pana la data de 1 iulie. Dupa aceasta data trebuie sa o depuneti numai prin internet, pe baza certificatului digital obtinut pentru semnatura electronica. Incercati sa obtineti pana la aceasta data certificatul digital calificat cu ajutorul caruia puteti depune declaratiile 100, 101, 103, 112, 120, 130, 200, 300, 301, 390 si 710 .
Gabrielle Monique a scris:

Nu mai puteti depune Declaratia unica 112 decat pana la data de 1 iulie. Dupa aceasta data trebuie sa o depuneti numai prin internet, pe baza certificatului digital obtinut pentru semnatura electronica. Incercati sa obtineti pana la aceasta data certificatul digital calificat cu ajutorul caruia puteti depune declaratiile 100, 101, 103, 112, 120, 130, 200, 300, 301, 390 si 710 .


A aparut o circulara interna a M.F.P., semnata de domnul Ministru, prin care se aproba de principiu prelungirea pana la sfarsitul anului a depunerii pe suport hartie. Deocamdata nu s-a facut nimic public printr-un act normativ.
Ca idee de baza, luati-va certificat, nu asteptati. Este de zeci de ori mai simplu ca la ghiseu.
Multa bafta!
Eu nu am luat la cunostinta pana in acest moment de aceasta circulara, stimate @giv. Unde o putem citi? :stunned:
Gabrielle Monique a scris:

Eu nu am luat la cunostinta pana in acest moment de aceasta circulara, stimate @giv. Unde o putem citi? :stunned:


Nici nu aveati cum. E strict pe circuitul intern al M.F.P.

Alte discuții în legătură

Depunere online declaratii 100, 300 Doina B Doina B Buna ziua! Cu riscul de a considera ca pun o intrebare banala, pt linistea mea v-o adresez totusi: Am o firma cu salariati pt care voi depune online ... (vezi toată discuția)
Contabilitate - semnatura electronica alexandra.ghnas alexandra.ghnas Ce declaratii sunt obligatoriu de depus electronic, si aici ma refer strict la intreprinderile mici (deoarece cele mari si mijlocii erau obligate oricum inca ... (vezi toată discuția)
Declaratii srl nou 2011 ionela11 ionela11 Buna ziua. Am infiintat un srl nou in iunie 2011 neplatitor de tva. In luna septembrie am angajat o persoana. Intrebarea este ce declaratii trebuie sa depun la ... (vezi toată discuția)