Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat digital depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat digital depunere declaratii

Buna tuturor.

Stie cineva cat costa toata procedura si intocmai un certificat digital pentru depunerea declaratiei on-line (e vorba de firma si de declaratia ANAF d112) pe 1 an de zile?

Multumesc.
buna seara,
legat de acest subiect depunere declaratii cu certificat digital,vreau sa va intreb : care este ultima luna (ca si raportare de declaratii -) in care putem merge pe depunere clasica ?(ghiseu....)
deci declaratiile aferente carei luni le pot depune inca la ghiseu ?
Nu mai puteti depune Declaratia unica 112 decat pana la data de 1 iulie. Dupa aceasta data trebuie sa o depuneti numai prin internet, pe baza certificatului digital obtinut pentru semnatura electronica. Incercati sa obtineti pana la aceasta data certificatul digital calificat cu ajutorul caruia puteti depune declaratiile 100, 101, 103, 112, 120, 130, 200, 300, 301, 390 si 710 .
Gabrielle Monique a scris:

Nu mai puteti depune Declaratia unica 112 decat pana la data de 1 iulie. Dupa aceasta data trebuie sa o depuneti numai prin internet, pe baza certificatului digital obtinut pentru semnatura electronica. Incercati sa obtineti pana la aceasta data certificatul digital calificat cu ajutorul caruia puteti depune declaratiile 100, 101, 103, 112, 120, 130, 200, 300, 301, 390 si 710 .

A aparut o circulara interna a M.F.P., semnata de domnul Ministru, prin care se aproba de principiu prelungirea pana la sfarsitul anului a depunerii pe suport hartie. Deocamdata nu s-a facut nimic public printr-un act normativ.
Ca idee de baza, luati-va certificat, nu asteptati. Este de zeci de ori mai simplu ca la ghiseu.
Multa bafta!
Eu nu am luat la cunostinta pana in acest moment de aceasta circulara, stimate @giv. Unde o putem citi? :stunned:
Gabrielle Monique a scris:

Eu nu am luat la cunostinta pana in acest moment de aceasta circulara, stimate @giv. Unde o putem citi? :stunned:

Nici nu aveati cum. E strict pe circuitul intern al M.F.P.