Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Certificat digital depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Certificat digital depunere declaratii

Buna tuturor.

Stie cineva cat costa toata procedura si intocmai un certificat digital pentru depunerea declaratiei on-line (e vorba de firma si de declaratia ANAF d112) pe 1 an de zile?

Multumesc.
@giv

Va multumesc pentru raspuns. In acest caz, toti cei care nu sunt inca posesorii unui certificat digital trebuie sa intreprinda toate diligentele pentru a intra in posesia acestuia.
Conditia semnaturii electronice este doar pentru declaratia 112 (imp pe venit si pe salarii) sau pentru toate declaratiile (si aici ma refer la impozitul pe profit si TVA)? Intreb deoarece sunt societati care nu au niciun salariat sau care sunt suspendate, ce se intampla cu acestia, trebuie sa isi cumpere si ei certificate?

Deocamdata exista obligativitatea doar pentru 112 de la 01.07.2011. Dar daca aveti certificat puteti depune si 100 si 300 si 101. Daca este suspendata si are regim derogatoriu puteti depune D101 anual.