Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fisa de lichidare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fisa de lichidare

Buna ziua ,

As avea o intrebare referitoare la fisa de lichidare .
In luna ianuarie 2011 cu ocazia schimbarii locului de munca in cadrul aceleasi societati (datorita schimbarii domiciliului) mi-a fost intocmita nota de lichidare (exact ca si in cazul in care as fi plecat din firma) ocazie cu care am predat toate obiectele de inventar ce le aveam inclusiv cartela GSM.
In data de 7 februarie se trezesc cei de la financiarul regionalei de unde am plecat ca ma invita la casierie sa platesc c/v depasirilor convorbirilor telefonice aferente lunii noiembrie 2010 .
Doresc sa va intreb daca este legal ceea ce -mi cer in conditiile in care mi-a fost intocmita fisa de lichidare .
Ce faceau daca plecam de tot din firma si aveam fisa de lichidare ??

Multumesc ,
Daca pe nota de lichidare este trecut ca nu aveti nici o datorie, nici un debit restant, atunci puteti sa le prezentati aceasta nota.