Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculari auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculari auto

Am un autoturism inmatriculat in italia. Proprietarul este cetatean roman. Detin urmatoarele acte:Certificat de inmatriculare, polita de asigurare, certificat de asigurare, actul de proprietate al masinii in original si copie dupa buletinul proprietarului. Mentionez ca asigurarea si inspectia tehnica expira in martie 2012. Pot circula pe drumurile publice din Romania fara a avea procura?
pupezescu, utilizator
Atat timp cat autoturismul este inmatriculat intr-un stat al U.E.puteti circula fara nici o problema in Romania membra a UE
Am uitat sa mentionez ca nu am procura.