Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rectificare declaratia 300
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rectificare declaratia 300

Buna,

Am un PFA si am o problema cu declaratia de tva 300.

Din pacate am completat gresit la pct 24.1 : Achizitii de bunuri si servicii scutite de taxe sau neimpozabile. (am scris cheltuielile pentru energia electrica din greseala)

Ce se poate face in aceasta situatie pentru ca am inteles ca nu se poate rectifica declaratia 300.

Va multumesc.
bogdanblue, utilizator
Va rog ma poate ajuta cineva?
Nimeni?

Multumesc
Deoarece declaratia 300 nu are rectificativa, corectarea erorii dvs o veti face in decontul urmator la rd.28 regularizari taxa dedusa. O zi buna !
DOAR_NOI, utilizator
INTREB SI EU

Randul 21 este randul in care se completeaza corect valoarea facturii de energie electrica si factura de gunoi?
Toate Achizitii de bunuri si servici se pun la Rindul 21,toate facturile cu tva 24%,indiferent ca sunt achiziti de marfa sau fact. de energie,apa,salubrizare,chiri..reparatii..servici ..etc