Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia privata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia privata

Buna ziua. Cum pot sa aflu la ce fond de pensii a fost repartizata fiica-mea? S-a angajat prima data anul trecut, in aprilie, iar la sfarsitul lui mai si-a facut pensia privata la o anumita companie. Dar, raspunsul primit de acolo a fost ca nu o pot inregistra deoarece are semnatura dubla. Intre timp am aflat ca e validata la alta companie. E posibil sa-i fi facut angajatorul pensia privata sau a fost repartizata aleatoriu mai repede decat perioada(2-3 luni) care ni s-a comunicat ca nu trebuie depasita de la data angajarii pentru a opta pentru un fond de pensii? Si de ce nu am primit nicio confirmare de la respectivul fond de pensii unde este validata???
Folositi acest formular de informare, adresat CSSPP

[ link extern ]
Multumesc pentru ajutor.