Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nu vreau sa mai platesc caldura.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nu vreau sa mai platesc caldura.

Am Centrala de apartament, locuiesc la etaj 3, nu avem calorifere pe casa scarii, nu am tevi de la sistemul de incalzire in apartament si totusi platesc 22 lei/luna pentru caldura.
Consider ca este cel mai nenorocit mod de a ne jecmani. Nu ne ajunge ca avem si noi o contributie la creerea fondului de subventie a gigacaloriei?
Spuneti va rog ce putem face sa nu mai platim ceea ce nu folosim.
elga50 a scris:

sa forteze asociatiile sa-si inventarieze infrastructura

Si daca asociatiile nu fac lucrul acesta se penalizeaza centralistii?.Ori tocmai aceasta se doreste?.

Dar de cand ANRSC nu se opreste cu reglementarile obligatorii la limita de proprietate a intrarii tevilor cu agent termic termic intr-o proprietate particulara?.
Reglementarile acestei agentii de reglementare sunt obligatorii probabil pentru blocurile ANL dar pentru proprietatea privata numai ca recomandare.
De fapt o sa vedeti ca pana la urma va iesi o bulibaseala iar vinovate vor ramane asociatiile ca nu au inteles bine ce trebuie sa faca, pe care nici dumneavoastra nu le luminati.Facem pariu?.
johnpescar, utilizator