Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata retoactiva a cotizatiei fondului de sanatate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata retoactiva a cotizatiei fondului de sanatate

Necontribuind la Fondul de Sanatate si implicit nebeneficiind de serviciile medicale finantate de acesta, pentru a incheia un contract de asigurare de la 01/01/2011 se cere plata retroactiva a sumei afenta ultimilor 5 ani (perioada in care nu s-a cotizat/nu s-a beneficiat) . Noul contract este necesar pentru infiintarea unei Persoane Fizice Autorizate.

Sub ce articol de Lege este reglemntata aceasta stare de fapt?
Se poate ataca decizia primita, referitoare la obligatiile de plata, in instanta?
Leuca, puteati sa va treceti fiica coasigurat si nu mai plateati nimic!

Asa e, aveti dreptate, mea culpa
Popu, utilizator
Popu a scris:

Leuca, puteati sa va treceti fiica coasigurat si nu mai plateati nimic!

Serios? De cand copii sunt coasigurati? Doar parintii si sotul !!!