Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... calitatea studiilor
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

calitatea studiilor

Am intalnit o tanara licentiata in stiinte administrative care era convinsa ca a terminat facultatea de drept administrativ si dorea sa se angajeze pe un post de consilier juridic. A afirmat cu seninatate ca materiile pe care le-a studiat ea la drept administrativ difereau foarte putin de ceea ce studiau colegii de la ...... tineti-va bine..... drept juridic. N-am stiut daca sa rad sau sa plang.. Nu vreau sa par condescendenta, dar sa faci o facultate si sa nu stii ce ai terminat, mi se pare ca e grav.
Am postat acest comentariu pentru ca am vazut mai multi absolventi de stiinte administrative care se cred in inocenta lor juristi.
Cred ca v-ati dat seama ca era o simpla greseala de tastatura, altfel puteati gasi alte greseli in celelalte posturi si chiar in acelasi post, lucru ce nu exista :D. Voi remedia pt linistea dumneavoastra si multumesc;)!
ContSters178374, utilizator
Buna ziua

Nu a ras nimeni de absolventii de administratie publica. Si nici nu ar trebui sa vanam greselile altora, care cu siguranta sunt comise neintentionat. Important este ca ideea sa se fi inteles. Eu am spus ca nu am stiut daca sa rad sau sa plang in momentul in care am luat la cunostinta de notiunea de "drept juridic", absolventa respectiva fiind convinsa ca ea a terminat facultatea de drept administrativ si crezand ca exista si facultatea de drept juridic. Imi cer mii de scuze daca am lezat sentimentele cuiva.
ContSters172400, utilizator