avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Cererea de oferte sau Achizitie directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Cererea de oferte sau Achizitie directa

Pt achizitionarea de anvelope ce este mai indicat ? Achizitie directa sau cerere de oferte? Si daca doreste cineva sa imi spuna care este diferenta intre ele.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian Marin , Consilier juridic 12:31, 2 Martie 2011
Buna ziua !
Pt a fi informat corect ar trebui sa lecturati legislatia specifica in domeniul achizitiilor publice ... despre ce valoare estimativa a achizitiei vorbim ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitii directe elena claudia ianasi elena claudia ianasi Buna ziua, Va rog sa imi spuneti si mie ce valoare a cursului valutar trebuie avuta in vedere la achizitiile directe. Va multumesc! (vezi toată discuția)
Contract cu scoli bokordani bokordani Buna ziua, Sunt o persoana fizica si doresc sa ofer, impreuna cu un prieten care este de asemenea persoana fizica, contracost binenteles, unei scoli un site. ... (vezi toată discuția)
Schimbare procedura achizitiii mariusmm mariusmm Buna ziua ! daca in cursul anului am achizitionat anvelope prin cumparare directa dar datorita cresterii pretului la anvelopele de iarna depasesc 15000 euro. ... (vezi toată discuția)